دیابت و رژیم کتو

دیابت و رژیم کتو
رژیم کتوژنیک در کنترل قند خون مفید است، به طوری که باعث کاهش قند خون ناشتا، هموگلوبین A1c و تری گلیسیرید؛ همچنین باعث کاهش وزن و دور کمر، اما افزایش کلسترول، LDL و HDL در افراد دیابتی می شود.   آیا رژیم کتوژنیک به افراد دیابتیک کمک می‌کند؟ افراد دیابتی که این رژیم را دنبال می‌کنند گزارش کردند که نیازشان به انسولین کاهش پیدا کرده است زیرا برنامه غذایی پرچرب …
ادامه مطلب

تثبیت وزن پس از لاغری

تثبیت وزن پس از لاغری
تثبیت وزن بعد از رژیم کتوژنیک مهم است. پریتزکر می‌گوید: «ما واقعاً مطمئن نیستیم که در صورت وجود یک حالت طولانی‌مدت کتوز (به عنوان مثال، سال‌ها و سال‌ها) چه نوع عوارض سلامتی ممکن است ایجاد شود. همچنین نگرانی‌های ویژه‌ای برای مبتلایان به دیابت نوع ۱ و افرادی که انسولین مصرف می‌کنند وجود دارد که ممکن است رژیم‌های کتو طولانی مدت نیز روی آن‌ها اثر منفی داشته باشد».
ادامه مطلب

چیت کردن چیست؟

چیت کردن چیست؟
"روز تقلب" در اغلب رژیمهای غذایی لاغری وجود دارد و رژیم غذایی کتوژنیک نیز از این قاعده مستثنی نیست.    روز‌ها‌ی تقلب در رژیم کتوژنیک، ممکن است تلاش‌ها‌ی شما را به باد دهند اما در بعضی شرایط، می‌توانند برای شما مفید باشند. مفهوم "روز تقلب" در رژیم کتوژنیک، بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسد، زیرا شما اکنون به کاهش مصرف کربوهیدرات تا حد 20گرم و افزایش مصرف چربی به عنوان …
ادامه مطلب

عوارض رژیم کتو

عوارض رژیم کتو
برای کم‌کردن شانس بروز عوارض می‌بایست قبل از قطع کامل ورود کربوهیدرات‌ها به بدن، چند هفته‌ای را با برنامه رژیم کم کربوهیدرات شروع کرد. این استراتژی باعث می‌شود تا بدن بیاموزد که برای تولید انرژی مورد نیاز خود می‌بایست به سوزاندن چربی‌ها روی بیاورد.
ادامه مطلب

کتوژنیک چیست؟

کتوژنیک چیست؟
روش کار رژیم کتوژنیک اینطور است که شما کالری بیشتری را از پروتئین و چربی بدست آورید و کربوهیدرات کمتری را مصرف کنید. شما در رژیم کتو باید بیشتر کربوهیدراتی که هضم آنها آسان است مانند شکر، نوشابه، شیرینی‌ها و نان سفید را حذف کنید.
ادامه مطلب
سبد خرید